רשת מסעדות BBB

המסע ממשיך

המסע ממשיך

המסע אחרי ההמבורגר המושלם יצא מהאזור הארגנטינאי הכפרי והמשיך לעיר הגדולה, בואנוס איירס, שם מתפתח קונספט חדש יחסית הרוקם עור וגידים- מסעדות המבורגר! כן, המנה האדירה הזו נגעה גם במולדת האסאדו והסטייק.

למרות הנגישות לנתחי בשר איכותיים במחירים סבירים, נאמר לנו שהמבורגריות בעיר נפתחות כמו פטריות אחרי הגשם. החבר׳ה הארגנטינאיים הצעירים מחפשים את הנחמה במנה המכילה בתוכה חוויה קולינרית יוצאת דופן בביס אחד, התפוצצות של טעמים ומרקמים בעוצמה כזו שאתה פשוט חייב מזה עוד ועוד. ב-"לה בירה בר" חוויתי טעמים ומרקמים יוצאי דופן, חד משמעית מדובר בהמבורגרים מהטובים שאכלתי ולא רק בארגנטינה…

LA BIRRA BAR

הגעתי לדיינר אמריקאי עדכני שהוא גן עדן לאוהבי הז'אנר. חוויתי טעמים ומרקמים יוצאי דופן, חד משמעית מדובר בהמבורגרים מהטובים שאכלתי ולא רק בארגנטינה. במסעדה תפריט ענק של המבורגרים מכל הגדלים, הצבעים והמינים ששלושה אלמנטים קולינריים משמעותיים מתקיימים בו, ההמבורגר נטחן מבשר אנגוס טרי, הלחמניות נאפות במקום וכמעט כל המנות יוצאות עם גבינה. דניאל קוקיה, הבעלים והשף של רשת המסעדות LA BIRRA BAR קיבל אותי בחום ובשמחה. סיפרתי לו על המסע שלנו ולאחר מכן בקשתי ממנו להכין את ההמבורגרים המובילים שלו, אלה שחביבים במיוחד על הקהל המקומי.

איזה ג'ק!

ההמבורגרים לא איחרו להגיע, כולם היו מופלאים וטעימים אבל מעל כולם היה המבורגר אחד שבלט באופן יוצא דופן, ה-Big Jack, זו הייתה אהבה מביס ראשון. בחוצפה ישראלית מתונה אך אסרטיבית, ביקשתי מדניאל להתלוות אליו למטבח ולהכין יחד איתו את יצירת המופת הזו. דניאל היה לבבי וכמיטב המסורת הארגנטינאית לקח אותנו צעד צעד אל תוך היצירה של ההמבורגר המופלא.

בתוך הסביבה הטבעית של השף דניאל קוקייה אפשר היה לחוות את תשוקתו להמבורגר, את הירידה לפרטים וההקפדה על הפרטים הקטנים ביותר, שמייצרים המבורגרים גדולים.

אני שמח שהצלחתי להביא את ה- BIG JACK שהוא מבחינתי מנת הדגל,  המבורגר מהמובילים במסעדת "La Birra Bar", אחד ממקומות הבילוי האטרקטיביים והנחשבים בעיר באונוס איירס שבארגנטינה. כתובת Carlos Calvo 4317

שף אילן פנחס

לצפייה בפרק השני בסדרה הקליקו >>